Žiadať o dotácie na zateplenie môžete od 1. apríla 2018 Článok

Štát opäť podporí tých, ktorí chcú bývať úspornejšie. Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky vyhlásilo v poradí už štvrtú výzvu, ktorá je určená na podporu zateplenia rodinných domov.

Dotacie na zateplenie resp. statny prispevok na zateplenie domu
Získajte aj vy dotácie na zateplenie vo forme štátneho príspevku na zateplenie rodinného domu.

V porovnaní s predchádzajúcou výzvou prišlo vyhlásenie ešte pred stavebnou sezónou; stavebníci tak môžu posielať žiadosti o finančnú podporu od 1. apríla 2018 do 31.augusta 2018 alebo do naplnenia ministerstvom stanovených 500 žiadostí. Po minuloročných zmenách môže majiteľ rodinného domu získať až 8 800 €. Maximálna výška príspevku na samotné zateplenie predstavuje 8 000 €. Ďalších 800 € je príspevok za vypracovanie projektovej dokumentácie zateplenia rodinného domu, za vypracovanie žiadosti o príspevok na zateplenie či za vypracovanie energetického certifikátu.

Záujem pomaly rastie

Alexander Prizemin, marketingový riaditeľ spoločnosti Isover verí, že počet záujemcov o štátne dotácie narastie: „Teší ma, že rastie záujem o štátne dotácie na zateplenie a zvyšuje sa počet žiadateľov. Tretie kolo bolo zatiaľ najúspešnejšie, preto veríme, že trend bude pokračovať aj tento rok a ľudia využijú možnosť vylepšiť si bývanie a zlepšiť energetickú hospodárnosť svojich domov pomocou zateplenia.

Žiadať o finančnú podporu môžu záujemcovia pred zateplením aj po ňom. Vyplniť elektronický formulár však nestačí. Žiadosti  spolu s ostatnými dokumentmi je potrebné odoslať aj v tlačenej forme na adresu Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky, a to do 10 pracovných dní od zaevidovania elektronickej verzie.

Mohlo by vás zaujímať

Štátne dotácie na zateplenie 2018 - čo sa nás najčastejšie pýtate
Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky spustilo v poradí už štvrtú výzvu na dotácie na zatepľovanie. Mnohí ste sa na nás obrátili... Čítať viac
Potrebujete viac informácií? Pošlite nám email.
Kliknutím na tlačidlo "Odoslať" potvrdzujete, že ste sa oboznámili s Pravidlami ochrany a spracúvania osobných údajov