Stojí zateplenie za to?

Zateplenie fasády pomocou polystyrénových dosiek nepredstavuje pre šikovných majstrov veľký problém. Podrobný postup si môžete pozrieť v nasledujúcom videu:

V prípade, že sa na to cítite, nič vám nestojí v ceste – zateplenie na svoj dom môžete aplikovať svojpomocne. Ak však nevlastníte licenciu na zhotovovanie vonkajších tepelnoizolačných kontaktných systémov (ETICS), prídete o nárok na štátnu podporu na obnovu rodinných domov. Sumu 6 500 eur od štátu totiž získajú iba tí investori, ktorí zateplenie zveria do rúk licencovaným firmám.

Nespravodlivosť? Prevencia

„Ide o jediný spôsob, akým štát môže vytvoriť nejaký stupeň garancie. Ak by mohol o podporu od štátu žiadať investor bez profesionálneho dozoru, peniaze by sa dali veľmi ľahko zneužiť napríklad na nefunkčné zateplenie,“ hovorí Alexander Prizemin, marketingový riaditeľ zo spoločnosť ISOVER. „Licencia zhotoviteľa potvrdzuje, že má vytvorené technické, kvalifikačné a organizačné predpoklady na dodržanie predpokladanej kvality vykonávaných prác. Okrem konštrukcie garantuje aj parametre a životnosť zateplenia domu.

Funkčné zateplenie znamená úsporné

Chyby pri zateplení môžu spôsobiť, že vaša investícia vyjde na zmar. S kvalitným a dobre zrealizovaným zateplením môžete ušetriť viac ako 40 percent nákladov na vykurovanie. Otázka, či investovať do profesionálnej firmy má teda jednoznačnú odpoveď. Rozhodne. „Naša spoločnosť spolupracuje s overenými partnermi, ktorých pravidelne školíme. Vieme sa preto za nich zaručiť a naši klienti majú istotu, že ich stavbu nikto „neodflákne“,“ hovorí odborník spoločnosti Isover.

(red)