Obnovu starej izolácie neodkladajte

Kým súčasný štandard izolácie fasády je 5 až 12 centimetrov, nová norma hovorí o 14 až 18 cm. „Nová norma je v platnosti od januára 2016 a do roku 2020 budú normy vyžadovať izoláciu ešte hrubšiu,“ hovorí Vladimír Balent, odborník na pasívne domy zo spoločnosti Isover. „Ak ste teda doteraz nad zatepľovaním doteraz mávali rukou s tým, že to už predsa máte za sebou, overte si, či vaše zateplenie domu vyhovuje súčasným štandardom,“ dodáva. To isté samozrejme platí aj pri novostavbách – zateplenie nového domu je nevyhnutné nielen kvôli predpisom. Len kvalitnou a dostatočne hrubou izoláciou dosiahnete komfort a úsporu nákladov.

Obnova zateplenia

 

Efektívne riešenie nie je najlacnejšie

Najpopulárnejším zatepľovacím materiálom je expandovaný polystyrén – EPS. Niet sa čomu diviť, pomer cena/výkon je takmer bezkonkurenčný. EPS je má výnimočné tepelnoizolačné vlastnosti, je ľahký, dobre sa s ním manipuluje a nezaťažuje konštrukciu. „Pri výbere dodávateľa si treba uvedomiť, že neobjednávate len materiál, ale aj servis a poradenstvo. O dodávateľovi by preto nemala rozhodnúť len cena,“ hovorí Vladimír Balent z Isoveru. „Existuje viacero druhov EPS – jeden je vhodný na podlahu, iný na fasádu. Naši odborníci vedia poradiť, aký typ a hrúbka materiálu je vhodná,“ odporúča Vladimír Balent a dodáva, že v prípade potreby sú odborníci spoločnosti Isover schopní prísť aj na obhliadku stavby.

Výber materiálu pre obnovu zateplenia

Pri výbere EPS samozrejme zaváži aj garancia kvality. „Isover podrobuje každú výrobnú várku EPS internej kontrole, takže dokážeme garantovať, že vyrábame kvalitu. Rovnako sa môžeme pochváliť bezkonkurenčným portfóliom výrobkov a vynikajúcou sieťou dodávateľov a školených profesistov,“ vymenúva odborník.

(red)