Výška vášho účtu za energie aj tepelný
komfort v rodinnom dome najviac závisia od zateplenia.

Ak chcete mať zateplenie urobené kvalitne a nič neriešiť dlhé roky, je nevyhnutné zveriť práce stavebnej firme.
Okrem toho je to podmienka, ak chcete získať finančný príspevok z programu Zelená obnova. Na svojpomocné zateplenie totiž nie je možné získať príspevok.

Ako postupovať?

KROK 01

Zateplenie domu_projektova dokumentacia

Základom je projekt!

Nechajte si projekt vypracovať ako prvý krok.

KROK 02

cenova ponuka na zateplenie domu

Oslovte stavebné firmy a nechajte si pripraviť cenovú ponuku.

Vyberať si môžete z nami odporúčaných dodávateľov.

KROK 03

Stavebny dozor na zateplenie domu

Zvážte, či si na dohľad nad rekonštrukciou zavolať stavebný dozor.

Na jeho odmenu vám síce štát neprispeje, avšak kvalitný a pravidelný dozor dokáže rýchlo odhaliť a napraviť nekvalitnú prácu.

Ak robíte zateplenie sami, hrozí vám viacero problémov

Zateplenie a obnova staršieho rodinného domu je jednoznačne náročnejšia ako stavba nového domu. Pri svojpomocnom zatepľovaní sa neustále opakujú podobné chyby, ktoré výrazne skracujú bežnú 50-ročnú životnosť zateplenia. Dokonca vám môžu spôsobiť pleseň na stenách či nadmernú vlhkosť v celom dome. To je hlavný dôvod, prečo neodporúčame pustiť sa do obnovy domu svojpomocne.

Ak však chcete skutočne zatepľovať svojpomocne, určite si dajte vypracovať projekt, aby ste sa vyhli chybám.

Svojpomocne zateplenie domu

Recyklácia stavebného odpadu

Životné prostredie je dôležité chrániť, a preto medzi podmienky programu Zelená obnova patrí aj povinnosť zdokladovať recyklovanie aspoň 70 % hmotnosti stavebného odpadu zo stavby. Použitie odpadu na pozemku (napríklad zahrabanie sute na pozemku) nie je prípustné.

Zateplenie domu_recyklacia stavebneho odpadu

Tipy od majstra

Preco stavebny dozor na zateplenie domu

Výrobca izolačných materiálov Isover ponúka ako službu zber a odvoz odrezkov fasádneho polystyrénu EPS. Pri kúpe dostanete priehľadné vrecia na nepoužité, čisté odrezky. Po dokončení zateplenia vám ich po vzájomnej dohode odvezú.

Potrebujem stavebny dozor na zateplenie domu

4 dôvody, prečo si objednať
stavebný dozor

Dôveruj, ale preveruj

Žiaden remeselník a ani stavebná firma nie je stopercentná. Veľkú rekonštrukciu domu robíte väčšinou raz za život, preto je nezmysel riskovať vážne chyby. Stavebný dozor je odborník, ktorý dokáže odhaliť nedostatky, ktoré by vám strpčovali život a znižovali komfort bývania.

Stavebný dozor zo zákona

Legislatíva vyžaduje stavebný dozor pri svojpomocných stavbách. kde je paradoxne najmenej potrebný. Naopak, pri remeselníkoch a stavebnej firme ho nevyžaduje. Avšak práve vtedy, ak vám obnovu realizuje niekto iný, je dozor najpotrebnejší. Dokazujú to mnohé pochybenia, ktoré sa na stavbách vyskytujú.

Chyby neskôr už neviete opraviť

Ak premeškáte vhodný moment na nápravu, chybu už neodstránite. Napríklad nesprávne lepený polystyrén alebo minerálnu vlnu na fasádu viete korigovať len hneď na začiatku. Práve preto má dozor chodiť na stavbu podľa potreby.

Dobrý dozor si na seba zarobí

Dozor síce stojí nejaké peniaze, ale reálne si na seba zarobí tým, že sa postará o dobrú kvalitu obnovy a predíde drobným aj vážnym chybám. Okrem toho vám poradí, ktoré navrhované práce možno vynechať či zjednodušiť. Dozor vám často ušetrí výrazne viac, ako mu zaplatíte.

Zateplenie fasády domu